faqe_baner

produkteve

Një seri TPU alifatike jo-verdhëse

Përshkrim i shkurtër:

Miracll përdoret në industrinë e automobilave dhe ka marrë certifikimin IATF16949 në fushën e automobilave.Falë standardeve të larta të ekipeve të R&D dhe prodhimit të kompanisë, Mirathane TPU mund t'u sigurojë partnerëve forcë të lartë në tërheqje, rezistencë të lartë ndaj konsumit, rezistencë ndaj motit, rezistencë ndaj ciklit të temperaturave të larta dhe të ulëta, paqëndrueshmëri të ulët, materiale rezistente ndaj flakës pa halogjen.


Detajet e produktit

Etiketat e produktit

Veçoritë

Nuk zverdhet, transparencë e shkëlqyer, rezistencë ndaj migrimit, më pak sy peshku

Aplikacion

PPF për automobila, dekorim të brendshëm të automobilave, brez orësh, zorrë dhe tub, tela dhe kabllo, syze optike, film, etj.

Vetitë

Standard

Njësia

A285

A290

A295

Dendësia

ASTM D792

g/cm3

1. 13

1. 16

1. 18

Fortësia

ASTM D2240

Shore A/D

85/-

90/-

95/-

Rezistenca në tërheqje

ASTM D412

MPa

25

25

30

100% modul

ASTM D412

MPa

5

6

13

300% modul

ASTM D412

MPa

13

15

28

Zgjatimi në thyerje

ASTM D412

1

400

350

320

Forca e lotit

ASTM D624

kN/m

75

85

145

Tg

DSC

-40

-37

-32

SHËNIM: Vlerat e mësipërme tregohen si vlera tipike dhe nuk duhet të përdoren si specifikime.

Udhëzues përpunimi

Për rezultate optimale, tharja e mëparshme e produktit për 3-4 orë në temperaturën e caktuar në TDS.
Produktet mund të përdoren për formim me injeksion ose nxjerrje, dhe ju lutemi kontrolloni më shumë detaje në TDS.

Udhëzuesi i përpunimit për formimin me injeksion Udhëzues përpunimi për nxjerrje
Artikulli Parametri Artikulli Parametri
Grykë (℃)

Të dhëna në TDS

Vdes (℃) Të dhëna në TDS
Zona e matjes (℃) Përshtatës (℃)
Zona e kompresimit (℃) Zona matëse (℃)
Zona e të ushqyerit (℃) Zona e kompresimit (℃)
Presioni i injektimit (bar) Zona e të ushqyerit (℃)

Certifikatat

Kemi çertifikime të plota, si ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, IATF 16949, CNAS National Laboratory

E-Seria-Bazuar në Poliestër-TPU7
E-Seria-Bazuar në Poliestër-TPU5
E-Seria-Bazuar në Poliestër-TPU6
E-Seria-Bazuar në Poliestër-TPU9
E-Seria-Bazuar në Poliestër-TPU8

  • E mëparshme:
  • Tjetër:

  • Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni

    Të lidhuraprodukteve