page_banner

производи

Серија алифатичен TPU што не пожолтува

Краток опис:

Miracll се користи во автомобилската индустрија и има добиено IATF16949 сертификат во автомобилската област.Благодарение на високите стандарди на тимовите за истражување и развој и производство на компанијата, Mirathane TPU може да им обезбеди на партнерите висока цврстина на истегнување, висока отпорност на абење, отпорност на временски услови, отпорност на високи и ниски температурни циклуси, ниска испарливост, материјали за отпорни на пламен без халогени.


Детали за производот

Ознаки на производи

Карактеристики

Непожолтување, одлична транспарентност, отпорност на миграција, помалку рибино око

Апликација

PPF за автомобили, автомобилска внатрешна декорација, лента за часовник, црево и цевка, жица и кабел, оптички очила, филм, итн.

Својства

Стандарден

Единица

A285

A290

A295

Густина

ASTM D792

g/cm3

1. 13

1. 16

1. 18

Цврстина

ASTM D2240

A/D на брегот

85/-

90/-

95/-

Јачина на истегнување

ASTM D412

MPa

25

25

30

100% Модул

ASTM D412

MPa

5

6

13

300% Модул

ASTM D412

MPa

13

15

28

Издолжување при прекин

ASTM D412

!

400

350

320

Сила на солза

ASTM D624

kN/m

75

85

145

Tg

DSC

-40

-37

-32

ЗАБЕЛЕШКА: Горенаведените вредности се прикажани како типични вредности и не треба да се користат како спецификации.

Водич за обработка

За оптимални резултати, претходно сушење на производот во текот на 3-4 часа на дадена температура во TDS.
Производите може да се користат за обликување со инјектирање или истиснување, и ве молиме проверете повеќе детали во TDS.

Водич за обработка за вбризгување Водич за обработка за истиснување
Ставка Параметар Ставка Параметар
Млазница (℃)

Даден во TDS

Умре (℃) Даден во TDS
Мерна зона (℃) Адаптер (℃)
Зона на компресија (℃) Мерна зона (℃)
Зона за хранење (℃) Зона на компресија (℃)
Притисок на инјектирање (бар) Зона за хранење (℃)

Сертификати

Имаме целосни сертификати, како што се ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, IATF 16949, CNAS National Laboratory

Е-серија-базирана на полиестер-TPU7
Е-серија-базирана на полиестер-TPU5
Е-серија-базирана на полиестер-TPU6
Е-серија-базирана на полиестер-TPU9
Е-серија-базирана на полиестер-TPU8

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

    Поврзанипроизводи