банер
банер
банер

производ

Да се ​​биде добавувач на нов материјал од светска класа

за
Миракл

Miracll Chemicals Co., Ltd. е основана во 2009 година, котирана компанија GEM (Growth Enterprise Market) со шифра на акции 300848, водечки светски производител на TPU.Miracll се посветува на истражување, производство, продажба и техничка поддршка на Термопластичен полиуретан (TPU).Нашите производи се широко користени во електронски 3C, спорт и слободно време, медицинска нега, транспорт, производство во индустријата, енергетска зграда, домашен живот итн.

Miracll има независна IP за клучна технологија, материјал и примена.Miracll е национално претпријатие за висока технологија, претпријатие за предност за национална интелектуална сопственост, претпријатие за квази-еднорог во провинцијата Шандонг и претпријатие за демонстрација на газели во провинцијата Шандонг.Г-дин Ванг Ренхонг, претседател на компанијата, е награден со националниот „План за десет илјади луѓе“ извонреден талент, наука…

Најнови информации

Вести

вест_покритие
Вовед TPU

Miracll Chemicals Exhibits на NPE 2024

Петдневната изложба NPE 2024 заврши успешно во Конгресниот центар Орландо во Флорида.Овој настан, кој се одржува на секои три години, има за цел да ги промовира иновациите и суз...

Учествувавме на Меѓународната 2024 година (Гуан...

Меѓународната изложба на индустријата за облоги 2024 (Гуангжу) неодамна заврши успешно во Гуангжу.Изложбата ги спои најсовремените технологии и...